Лабораторія демократичних транформацій спільно з Чернівецькою міськрадою працюватиме над підвищенням ефективності використання бюджетних коштів

ГО “Лабораторія демократичних трансформацій” спільно з Чернівецькою міською радою розпочали реалізацію проекту “Єдині стандарти – життєздатне фінансування: розширення інструментів партисипативної участі громади міста Чернівці у вдосконаленні місцевих цільових програм через орієнтування на людиноцентричний підхід”.

Дана ініціатива реалізовується  рамках проекту “Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні”, який впроваджується Асоціацією міст України спільно з Норвезькою асоціацією місцевих регіональних влад за фінансової підтримки МЗС Норвегії.

Головна мета ініціативи – підвищення ефективності та дієвості використання бюджетних коштів та візуалізації місцевих фінансів, раціональне та прозоре використання бюджетних коштів.

Відтак, одним із завдань є розробка єдиних стандартів місцевих цільових програм для забезпечення прозорості програмно-цільового методу фінансування. Для дослідження обрано три місцеві цільові програми: “Програма розвитку освіти міста Чернівці на 2017-2020 роки”, “Цільова програма з будівництва об’єктів житла і соціальної сфери в місті Чернівцях на 2017-2020 роки “Сучасне місто”, “Програми будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів житлово-комунального господарства в м. Чернівцях на 2017-2020 роки “Комфортне місто”. Також передбачається поглиблення спроможності працівників виконавчих органів Чернівецької міської ради у використанні результато-орієнтованого підходу до розробки, впровадження та моніторингу місцевих цільових програм. Останнє буде забезпечене завдяки активній участі трьох менторів: з питань житлово-комунального сектору – Тетяна Бойко, експертка в сфері ЖКГ, керівниця житлово-комунальних та енергетичних програм Громадської мережі ОПОРА; з питань сектору благоустрою міста – Сергій Гаращук, експерт з муніципального управління; з питань освіти – Наталія Гусак, членкиня  ГО “Економічні ініціативи”.

У підсумку передбачаємо розробку єдиних інструментів, індикаторів результативності та, як результат, єдиних рекомендацій щодо розробки, виконання, моніторингу та контролю місцевих цільових програм, які можуть використовуватися усіма зацікавленими виконавчими органами міської ради в подальшому. Методичні рекомендації в рамках проекту упорядковуватиме Христина Тибінка, експертка ГО “Центр досліджень місцевого самоврядування”.

Крім того, додатком до рекомендацій міститиметься огляд методів партисипації, які доцільно використовувати у бюджетному процесі.

Рекомендації будуть зібрані у вигляді методички, електронна версія якої буде доступна на офіційному сайті Чернівецької міської ради для завантаження всіма зацікавленими сторонами.IMG_3147

Зустріч учасників проекту з працівниками виконавчих органів Чернівецької міської ради, де було визначено напрямків подальшої співпраці, заплановано зустрічі з активом громади та представниками профільних департаментів міської ради, розпочато аналіз трьох місцевих цільових програм.

 

IMG_3149


    AUC                logo_lab-1024x4741 чр