Фінальна конференція спільного проекту ГО “Лабораторія демократичних трансформацій” та Чернівецької міської ради

18 липня 2018 р.  відбулась фінальна конференція в рамках впровадження проекту «Єдині стандарти – життєздатне фінансування: розширення інструментів партисипативної участі громади міста Чернівці у вдосконаленні місцевих цільових програм через орієнтування на людиноцентричний підхід», що реалізується Асоціацією міст України спільно з Норвезькою асоціацією місцевих регіональних влад за фінансової підтримки МЗС Норвегії.

Учасники торкнулися перспектив вдосконалення цільових програм для дітей та молоді, зокрема дошкільної та шкільної освіти, а також програм «Комфортне місто» та «Сучасне місто».

У вітальному слові Чернівецький міський голова Олексій Каспрук зазначив: “Асоціація міст України планомірно поглиблює стосунки між українськими містами та їх європейськими партнерами. Ініціатива міста Чернівці  увійшла в 10-ку найкращих та спрямована на впровадження двох основних продуктів – методичних рекомендацій з розробки та реалізації місцевих цільових програм м. Чернівці та запуску інтерактивної карти міста, що стала основою для створення геопорталу. То ж, сьогодні досить символічна дата, рівно три місяці тому, 18 квітня, ми офіційно дали старт цій ініціативі, а, рівно місяць тому, 18 червня, ми провели презентацію муніципального геопорталу, натомість сьогодні вже презентуємо нові набори карт”.

olha
Одним із завдань проекту «Єдині стандарти – життєздатне фінансування» була  розробка єдиних стандартів місцевих цільових програм для забезпечення прозорості фінансування, яке  допоможе підвищити ефективність та дієвість використання бюджетних коштів. Крім цього, у рамках проекту презентували  інтерактивну карту бюджету для візуалізації місцевих фінансів.

olhaa
Ольга Обершт,  менеджерка проекту: «Завершився проект який реалізовується спільно Лабораторією демократичних трансформацій та Чернівецькою міською радою . Якщо коротко, то голова мета – це прозоре фінансування, це прозорість, відкритість бюджетного процесу міської ради, залучення громади до цих процесів. Відтак, ми ставили своєю метою  аналіз 3 програм, цільових програм розвитку міста – це «Комфортне місто», «Сучасне місто» та програма розвитку освіти».

В рамках ініціативи створено та презентовано додаткові карти для геопорталу м. Чернівців, на яких відображені плани міста щодо здійснення капітальних видатків на ремонти, будівництво та інші напрямки, передбачені у бюджеті розвитку міста. Карта дозволяє користувачам швидко зорієнтуватись, яка вулиця, садочок чи сквер будуть ремонтуватись у 2018 році, який підрозділ міської ради відповідальний за ці роботи та яка їх очікувана вартість.

За рекомендаціями експертів, що працювали в даному проекті, було зібрано та додано інформацію про показники, за якими можна оцінювати ефективність реалізації програми та роботи установ і закладів. Зокрема, для дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, як приклад, по ДНЗ можна побачити загальну кількість дітей, що навчається в садочку та середню кількість в групі, скільки місць є в садочку на наступний навчальний рік (за віковими групами) та на яку кількість місць уже є дітки у черзі. Інформація по школам включає кількість навчальних класів та їх площу, кількість учнів та педагогічних працівників, навантаження на одного педагогічного працівника, кількість медалістів та переможців олімпіад. За допомогою цих даних можна проводити порівняння між різними навчальними закладами та результатами їх роботи.

AUC logo_lab-1024x4741 чр

Читайте про захід також на сайті Чернівецької міської ради.