asset-v1-Prometheus-DC101-2017_T4-type@asset-block@bg2_ukraine

АНОНС: Обговорення оцінки стану місцевої демократії в Черкасах, Чернівцях і Миколаєві

З децентралізацією влади в Україні роль місцевої демократії стає визначальною. Від якості місцевої політики та участі громади залежить майбутнє людей і міст. Але сама поява нових можливостей не вирішує старих проблем – конфліктів між радами та головами громад, а також слабкості самих громад.

До прикладу: з 2011 року й дотепер понад 44 міських голови були усунуті шляхом голосування 2/3 депутатського корпусу. Найновіший приклад – Миколаїв, де припинили повноваження діючого міського голову О. Сенкевича. З іншого боку, депутати, що опинились в меншості майже позбавлені впливу.

Запрошуємо Вас до обговорення оцінки стану місцевої демократії в Черкасах, Чернівцях і Миколаєві, підготовленої ГО “Лабораторія демократичних трансформацій” за підтримки міжнародного інституту IDEA (International Institute for Democracy and Electoral Assistance). В рамках дослідження опитано 50 депутатів, 30 експертів та 6 діючих і екс- міських голів.

12 липня 2018 року чекаємо Вас в готелі «Київ», (м. Київ, вул. Грушевського 26/1).
Реєстрація з 14:00. Почнемо дискусію о 14:15.

Участь в обговоренні попередньо підтвердили:

  • Микола Федорук, Народний депутат України, Голова підкомітету з питань місцевих органів виконавчої влади та територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування;
  • Андрій Осіпов, експерт Інституту Політичної Освіти;
  • Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України;
  • Інна Борзило, виконавча директорка ГО «ЦентрUA»;
  • Максим Лациба, керівник Програми розвитку громадянського суспільства УНЦПД;
  • Іван Лукеря, експерт РПР з питань децентралізації;
  • Андрій Круглашов, головний консультант дослідження Лабораторії демократичних трансформацій.

Також до участі в обговоренні запрошуються українські політики та державні діячи, науковці, представники громадських організацій та ініціатив.

За додатковою інформацією звертайтесь до головного консультанта дослідження: Андрія Круглашова +38 050 5986144kruglashov@gmail.com