data

Якими інструментами можна моніторити публічні дані та бюджети в Україні?

За підскумками прес-клубу «Чи потрібні відкриті дані чернівчанам? Нові інструменти контролю громадськості за бюджетними коштами» пропонуємо вашій увазі короткий перелік різноманітних реєстрів та баз даних, завдяки яким маєте змогу контролювати публічні фінанси, державне майно, політиків та багато-багато іншого. 

  1. Електронна система публічних закупівель ProZorro – стане у нагоді підприємцям, активістам та журналістам для дослідження закупівель державними органами та органами місцевого самоврядування.
  2. Єдиний державний веб-портал відкритих даних – відслідкуєте актуальну інформацію про державу, екологію, економіку, транспорт, юстицію, фінанси, стандарти, соціальний захист, сільське господарство, податки, охорону здоров’я, освіту та культуру, молодь та спорт, землю в Україні.
  3. Громадська антикорупційна експертиза результатів державних тендерів в Україні Антикорупційний монітор – маєте змогу ознайомитись з тендерними закупівлями та дослідити їх за формалізованими ознаками якості, які пропонують розробники ресурсу.
  4. Публічна кадастрова мапа України – дізнаєтесь хто є власником сусідньої земельної ділянки.
  5. Єдиний веб-портал використання публічних коштів E-DATA – прослідкуєте всі фінансові трансакції держави.
  6. ProZorro продажі – дізнаєтесь хто купляє або орендує державне майно. Ви також маєте змогу взяти участь у аукціонах!
  7. Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань – вся інформація про підприємства: хто власник, коли і де зареєстроване, основні види діяльності.
  8. Єдиний реєстр судових рішень – актуальна інформація про судові справи в Україні саме тут!
  9. Буковинські гешефти – цікавлять статки державних службовців чи депутатів на Буковині? Можливо бізнес-зв’язки? Саме тут є подібна інформація!
  10. Посіпаки – реєстр помічників депутатів Верховної Ради України.
  11. Все про депутатів Верховної ради України.
  12. Політична пам’ять – онлайн-інфраструктура для українських виборців з інформацією про партії та політиків, які йшли на вибори до Верховної та місцевих рад України.
  13. Фонд державного майна – дає можливість відслідкувати об‘єкти оренди та приватизації державного майна, відкриває реєстр діючих договорів оренди, та перелік договорів оренди державного майна, укладених Фондом та його регіональними відділеннями.                                                                                                                                                                                                                      А щоб не пропустити наступні наші заходи, слідкуйте за оновленнями нашої організації на сайті «Лабораторії демократичних трансформацій» та на офіційній сторінці у мережі Facebook. А також на сторінках партнерів: Чернівецьке громадське ТБ Info Key, facebook-сторінка INFO KEY.

Нагадаємо, Лабораторія демократичних трансформацій розпочала нову хвилю ознайомлення буковинців з ходом реформ в Україні. 27 вересня спілкувалися про відкриті дані та інструменти контролю громадськості за бюджетними коштами. Головними спікерами першого прес-клубу стали: Володимир Тарнай – представник Центру політичних студій та аналітики «Ейдос», Тетяна Лебухорська – провідний фахівець з е-врядування та відкритих даних Чернівецької міської ради та Микола Проданюк – координатор Центру Компетенції ProZorro в Чернівецькій області.