parishcouncil-1024x576

Старт проекту: «Громади проти корупції: створення історій успіху в запобіганні конфлікту інтересів на місцевому рівні»

З 1-го квітня 2017 року по 31 березня 2018 року Лабораторія демократичних трансформацій (ЛДТ) розпочинає роботу над проектом «Громади проти корупції: створення історій успіху в запобіганні конфлікту інтересів на місцевому рівні».

«Наша команда продовжує досліджувати конфлікт інтересів у органах крайової влади на Буковині. Минулого року ми аналізували рішення, розпорядження та декларації державних службовців та депутатів на обласному рівні. На даний момент ми фокусуємось над роботою з представниками влади на рівні міста Чернівців», підкреслює старший аналітик ГО «ЛДТ» Ольга Обершт.

В рамках проекту команда Лабораторії демократичних трансформацій планує дослідити інформацію про потенційний конфлікт інтересів осіб, що розпоряджаються публічними фінансами на рівні міста, та забезпечити доступ до неї журналістів і громадськості на ресурсі «Буковинські ґешефти»; створити прецеденти скасування рішень, ухвалених в конфлікті інтересів; підвищити спроможність місцевих громад Буковини та Західної України у боротьбі з корупцією на місцевому рівні.

«Ми прагнемо вдосконалити on-line базу «Буковинські гешефти» наповнивши її інформацією про політиків та державних службовців на рівні м. Чернівці. Крім цього однією з цілей нашого проекту є створення відеосюжетів про рішення ухвалені у конфлікті інтересів, які буде створювати Чернівецьке громадське ТБ Infokey. Також ми організуємо «Школу для громадянських журналістів та активістів проти корупції» в яку плануємо залучити учасників з Чернівецької області. Головним публічним заходом цього проекту стане міжрегіональний форум «Громади проти корупції: технології успіху», на якому зробимо огляд юридичних аспектів запобігання конфлікту інтересів, декларування доходів та майна службовців, поширимо історії успіху протидії корупції на місцевому рівні, мотивуємо учасників започатковувати власні ініціативи із запобігання корупції на місцевому рівні», додає медіа- координатор ГО «ЛДТ» та головний редактор Чернівецького громадського ТБ Infokey Максим Волошин.

Для довідки: Лабораторія демократичних трансформацій у 2016 році проаналізувала: 901 сторінку рішень комісій Чернівецької обласної ради; 88 декларацій про доходи та майно чиновників і політиків; рішення 7-ми сесій VII скликання Чернівецької обласної ради; протоколи, протокольні рішення, розпорядження та угоди ЧОДА та ЧОР. За період реалізації проекту «Запобігання конфлікту інтересів в Чернівецькій обласній раді та Чернівецькій ОДА» було виявлено 4 порушення, що містять ознаки конфлікту інтересів у Чернівецькій обласній раді та 2 порушення, що містять порушення українського законодавства.

Ініціатива виконується у рамках проекту “Просування реформ в регіони” за фінансування ЄС.

unnamed