bookselfgov

Стан місцевої демократії: результати оцінки в Чернівцях, Черкасах та Миколаєві (дослідження)

Низка реформ, які нині проводить українська влада, потребує вчасної та належної оцінки результатів. Завдяки їй можна зрозуміти і, у разі потреби, вчасно внести корективи, які сприятимуть розвитку місцевої демократії та злагодженій роботі органів місцевого самоврядування.

Актуальність оцінки стану місцевої демократії зросла з реформою децентралізації, що розпочалась 2014 року і передбачає передачу владних та фінансових повноважень від держави на місцевий рівень. Спроможність органів місцевого самоврядування та громади долати конфлікти та злагоджено працювати визначально впливатиме на можливості і якість життя у містах.

Ми проаналізували стан місцевої демократії на прикладі трьох обласних центрів України – Чернівців, Миколаєва та Черкас. У своєму дослідженні ми застосовували метод Оцінки Стану Місцевої Демократії (SOLD), який використовується для аналізу та оцінки стану місцевої демократії у різних країнах світу. Застосування згаданого методу дозволяє залучити людей на місцевому рівні до розуміння того, як працює система їхньої місцевої демократії, спонукає їх впливати на прийняття рішень у своїх громадах, сприяє діалогу між усіма учасниками місцевого врядування – від звичайних громадян до представників влади.

В цьому звіті ми обмежили власні судження та дали слово учасникам місцевої демократії – міським головам, депутатам, експертам та активним громадянам. Їх бачення та аналіз дозволяють зрозуміти позитиви та недоліки устрою місцевої влади, джерела конфліктів та механізмів їх уникнення.

Aвторський колектив: Макс Волошин, Ірина Драпп, Андрій Кучуран, Андрій Круглашов, Вадим Міський, Ольга Обершт.

Читайте повне дослідження тут.

Видання "Стан місцевої демократії: результати оцінки в Чернівцях, Черкасах та Миколаєві"

Оцінку стану місцевої демократії в Україні було здійснено Лабораторією Демократичних Трансформацій (м. Чернівці) за підтримки Міжнародного Інституту Демократії та Сприяння Виборам (International IDEA). Погляди, викладені в цій публікації, є авторськими та не обов’язково віддзеркалюють погляди Міжнародного Інституту Демократії та Сприяння Виборам (International IDEA) , відповідних членів правління або членів ради.