kvkds

ЛДТ обиратиме членів Комісії з питань вищого корпусу держслужби

Лабораторія демократичних трансформацій, спільно із рядом громадських організацій, наукових установ та навчальних закладів, обиратиме членів Комісії з питань вищого корпусу державної служби.

Про це свідчать результати засідання оркомітету, що здійснює організацію виборів членів Комісії, оприлюднені на сайті Національного агентства України з питань держслужби.

Комісія з питань вищого корпусу державної служби — стане одним із органів управління держслужбою в Україні, його створення передбачене Законом України «Про державну службу», що набрав чинності 1 травня 2016 року. Комісія буде постійно діючим колегіальним органом, а її члени працюватимуть на громадських засадах.

Основні повноваження Комісії — проводити конкурсні відбори на посади вищого корпусу держслужби (державних секретарів, керівників ЦОВВ, голів місцевих державних адміністрацій та ряду інших), здійснювати дисциплінарні провадження щодо них, а також гарантувати та захищати їх права.

Всього ж, на відкритому конкурсі, що проводився Національним агентством з питань державної служби, право висувати та обирати чотирьох із дванадцяти майбутніх членів Комісії отримали 13 українських громадських організацій, 1 наукова установа та 6 вищих навчальних закладів.