Антикорупційний тренінг у Чернівцях, Лабораторія демократичних трансформацій

Антикорупційні навчання для буковинців розпочали фахівці ЛДТ та ІМП

Сьогодні обговорення засобів протидії та запобігання корупції стартувало на Буковині. 20 січня у Чернівцях зібралися понад 20 активістів із різних міст і селищ області на одноденний антикорупційний тренінг “Майстерні активних громадян”.

Тренінг із боротьби з корупцією правели фахівці Лабораторії демократичних трансформацій Ольга Обершт та Андрій Кучуран, а також юрист Інституту Медіа Права Тетяна Семілетко.

“Антикорупційний треніг – це чудова можливість для буковинських громадських активістів отримати, удосконалити та навчитись застосовувати дієві механізми протидії корупції. В області наявні десятки викриттів корупції, але більша кількість корупційних дій ще не виявлена”, – повідомила тренер заходу, активістка Громадського Руху ЧЕСНО та Лабораторії демократичних трансформацій Ольга Обершт.

Вона зауважила, що для буковинців не новими є проблеми незаконної вирубки лісу, покривання місцевою владою нечесних тендерів, контрабанди, виділення грошей з місцевого бюджету на роботи, що не проводяться, корупція у вишах тощо.

“Впевнена, що знання, отриманні на тренінгах МАГ, допоможуть учасникам виявити корупцію, надати розголосу неправомірним діям, допомогти відповідним органам притягнути до відповідальності корупціонерів,” – вважає Ольга Обершт.

Активісти Новоселиччини, Кіцманщини, Вижниччини, Сокирянщини та міста Чернівців упевнені, що, отримуючи інструменти контролю за владою, на місцях зможуть актуалізувати процеси боротьби з корупцією.

Як повідомила юрист Інституту Медіа Права Тетяна Семілетко, у ході обговорень, учасники дійшли висновку, що яким би досконалим не було антикорупційне законодавство, змусити владу виконувати закон неможливо без роботи громадських активістів на місцях. “Учасники вважають необхідним підвищувати рівень юридичної відповідальності за корупційні діяння, а також втілювати публічні антикорупційні кампанії задля обізнаності громадян щодо своїх можливостей та прав у подоланні корупції,” – розповіла Тетяна Семілетко.

Найбільш дієві форми громадського впливу на владу, взаємодії та привернення уваги до проблем корупції у маленьких місцях організатори Майстерні ілюстрували успішними проектами руху ЧЕСНО, коаліції РПР, Мережі захисників права на доступ, а також окреслили досвід колег із кампанії “Чисті виші” та кампанії Антилапа (ГМ “Опора”). Учасники регіонального модулю також дізналися, як ефективно контролювати владу шляхом формулювання запиту на інформацію, а також як користуватися державними та громадськими реєстрами в боротьбі з корупцією.

Загалом в Чернівецькій області заплановано проведення 3 одноденних тренінги, присвячених боротьбі з корупцією, наступні 2 відбудуться навесні.