Система оподаткування в Україні є цілком прогресивною, однак такі фактори як зубожіння населення через інфляцію, девальвація курсу долара, падіння економіки внаслідок військових дій, стали причиною появи міфів про важке податкове навантаження. Таких висновків дійшов Ілля Несходовський, головний експерт групи «Податкова реформа» Реанімаційного Пакету Реформ, який став гостем прес-клубу «Реформи зблизька: Податки», ініційованого Лабораторією демократичних трансформацій та Чернівецьким громадським телебаченням INFOKEY у Чернівцях.
Ілля Несходовський переконаний, що у такий складний час підприємці повинні усвідомлювати важливість сплати податків, адже саме з цих фінансів формується пенсійне забезпечення наших батьків, а згодом і нас самих.
Спільно з органами влади, представники Реанімаційного Пакету Реформ напрацювали ряд інноваційних змін до системи оподаткування, які, починаючи з наступного року, за умови схвалення їх народними обранцями, можуть повноцінно запрацювати. Однією з таких новацій є створення Єдиного кабінету платника податків, де підприємець може відслідковувати власні об’єми податків, заповнювати та надсилати податківцям звіти. Для цього буде необхідно отримати електронний ключ у ДФС, що дозволить значно економити час та ресурси.
Ще одне нововведення – узаконення діяльності самонайманих осіб. Експерти пропонують можливість податку для таких осіб у розмірі 10% від мінімальної заробітної платні, тобто – 145 грн. на місяць. Таким чином, репетитори, фотографи, організатори розважальних заходів, виконавці ремонтних робіт зможуть легалізувати власну справу при сукупному доході, який не буде перевищувати 300 тисяч грн. на рік.
Джерело: Infokey