Громадський рух ЧЕСНО спільно з Лабораторією демократичних трансформацій презентував у Чернівцях інформаційну кампанію «Чесна рада», метою якої є інформувати українських виборців про кожного кандидата в народні депутати України. Про це 10 вересня під час прес-конференції «Громадський моніторинг формування окружних виборчих комісій на позачергових виборах народних депутатів України 2014 року» розповіла регіональна координаторка руху Ольга Гришин-Грищук.
Рух «Чесно» ще з 2011 року моніторить та висвітлює біографічні дані претендентів на місця в українському парламенті. На попередніх парламентських виборах із 2300 оглянутих кандидатів – 1000 виявилися «недоброчесними».
«Ми опираємося тільки на перевірену публічну інформацію, або інформацію що надійшла від самого кандидата, а не на якісь здогадки. Власне це дає можливість виборцям зробити свої висновки про кандидата», – розповіла Ольга Гришин-Грищук.
Найважливішими критеріями в розгляді кандидатів є вимоги на доброчесність та прозорість фінансування виборчої кампанії. Знаючи, які й звідки кошти використовує кандидат, можна розуміти хто за ним стоїть.
В Чернівецькій області представники руху ЧЕСНО також надіслали запити до всіх лідерів виборчих перегонів з вимогою відкрити повні автобіографії кандидатів, а також надати повні майнові декларації. За п’ять днів до голосування рух ЧЕСНО просить відкрити проміжний фінансовий звіт політичних сил.
«Вже було здійснено запити і відповідь дали нам «Громадянська позиція», яка погодилася піти на наші умови. Також партія «Удар» погодилася розглянути ці вимоги. А від «Партії регіонів» взагалі прийшов вірус і повідомлення про те, що такої адреси в інтернеті більше не існує. Висновки робити виборцям», – зазначила Гришин-Грищук.
Рух ЧЕСНО проти того, щоб до списків включалися ті екс-депутати, які голосували за диктаторські закони. Вони негідні представляти інтереси народу.
За інформацією БукІнфо. Фото Максима Козменка.