27 лютого відбувся круглий стіл «Актуальні питання охорони прав інтелектуальної власності молодих українських авторів та виконавців» у місті Києві. До організації події долучилася Лабораторія демократичних трансформацій.
Організатори заходу, серед яких Асоціація діячів естрадного мистецтва та Агентство охорони прав виконавців, відзначили, що сьогодні є цілий ряд проблем щодо захисту авторського права та суміжних прав. Зокрема, непрозора та малоефективна система збору роялті, що прямо позначається на правах молодих артистів та виконавців-початківців, а також високий рівень інтернет-піратства тощо.
Єдиним значним досягненням, за словами директора ВГО «Агентство охорони прав виконавців» Віктора Герасимова, є прийняття в минулому році Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», який запустить реформування системи колективного управління правами інтелектуальної власності. Проте це лише малий крок на великому шляху реформування галузі авторського права і суміжних прав, який Україна має пройти, щоб якомога ефективніше захистити права молодих авторів та виконавців.
Представники Лабораторії та інші учасники заходу підтримали ідею продовження розпочатої реформи, але разом з тим впровадження й інших важливих кроків — зокрема, посилення охорони немайнових прав авторів та виконавців, унормування використання “сирітських” творів, права слідування на користь автора оригінального твору мистецтва. Ці питання врегульовані Директивами ЄС та мають стати частиною українського законодавства.
Захід організувала Асоціація діячів естрадного мистецтва України спільно з ВГО «Агентство охорони прав виконавців» та ГО «Лабораторія демократичних трансформацій». Інформаційний партнер — музичний портал «Music Review».